Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Data publikacji: 2014-01-23, Data modyfikacji: 2014-01-24
A A AWydrukDrukuj  
 

12 stycznia 2014 r. od godz. 8.00 namysłowscy wolontariusze wyposażeni w identyfikatory i puszki WOŚP zbierali pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu medycyny dziecięcej i godnej opieki medycznej seniorów w całej Polsce.

 

Do wspólnego kwestowania zapraszali Namysłowian funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie podczas akcji "MEGAFON", która rozpoczęła się o godzinie 10.00. Od godziny 14.00 na placu przed Namysłowskim Ośrodkiem Kultury trwały pokazy namysłowskich strażaków, np. gaszenie pożaru. Każdy mógł poczuć się strażakiem podczas przejażdżki samochodem pożarniczym na sygnale czy oglądając panoramę miasta z drabiny pożarniczej. O godz. 16.00 w kościele p.w. św. Franciszka i św. Piotra z Alkantary w Namysłowie przepiękny koncert kolęd dali uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Namysłowie. O godz. 16.00 odbyła się „Letnia zadyma w środku zimy”, a więc przemarsz korowodu WOŚP spod namysłowskiego Ratusza do Namysłowskiego Ośrodka Kultury, gdzie odbyła się dalsza część imprezy. Na czele korowodu jechał radiowóz policyjny, za nim namysłowscy motocykliści,  wozy pożarnicze straży pożarnej, za którymi maszerowała Namysłowska Orkiestra Dęta oraz wolontariusze. W NOK do wspólnego grania z WOŚP przyłączyli się: „Kapela Bęc Wuja w Czoło”, Studio Piosenki NOK oraz zespoły: „Płomień”, „Ingenium”, „Alive”, „Dubster”, "Gama" oraz „Fundamenty Stylu”. Około godz. 18.30 odbyła się sprzedaż darów przekazanych przez fundację WOŚP i darczyńców namysłowskiej drużyny WOŚP. O godz. 20.00 zbieranie pieniędzy zakończono tzw. „Światełkiem do Nieba”, tj. pokazem sztucznych ogni.

 

Ostatecznie namysłowskiemu zespołowi WOŚP udało się zebrać ok. 25 tys. zł. Nad prawidłowym biegiem przedsięwzięcia czuwali pracownicy NOK, w tym szef namysłowskiego sztabu WOŚP - Mateusz Kania, a nad bezpieczeństwem funkcjonariusze KPP i KP PSP w Namysłowie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Urząd Miejski w Namysłowie, Źródło artykułu: www.namyslow.eu, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Namysłowie
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  namysłowski 

  Powiat namysłowski – powiat w województwie opolskim, którego siedzibą jest Namysłów. Zaliczany do niego gminy: Namysłów, Domaszowice, Pokój, Świerczów, Wilków oraz miasto Namysłów.

  Teren odznacza się licznymi, pięknymi lasami, zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i szeregiem zabytków. Przykładem atrakcyjnych walorów przyrody jest Stobrawski Park Krajobrazowy. Powiat możemy zwiedzać, dzięki wielu szlakom turystycznym, m.in. znanym szlakiem drewnianych kościółków. Ponadto odwiedzający mogą obejrzeć Namysłowski browar i zamek oraz Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Namysłowie. Układ dróg gwarantuje łatwe poruszanie się pomiędzy miejscowościami.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola