Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu

Data publikacji: 2013-11-01, Data modyfikacji: 2013-11-01
A A AWydrukDrukuj  
 

Namysłowscy policjanci wraz z funkcjonariuszami z Opola przeprowadzili działania pn. "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Podczas działań ukierunkowanych na zapewnienie bezpieczeństwa głównie pieszym, rowerzystom i motocyklistom policjanci rozdawali kamizelki odblaskowe.

 

24 października 2013 roku od godziny 5:00 namysłowscy policjanci wraz z funkcjonariuszami SPPP z Opola prowadzili działania ukierunkowane na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Ich celem było zapobieganie popełnianiu wykroczeń przez przechodniów, kontrolowanie kierowców samochodów, naruszających prawa pieszych oraz ujawnianie wykroczeń popełnianych przez pieszych i rowerzystów, którzy nie stosują się do przepisów ruchu drogowego.

 

Podczas działań policjanci dbając o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego rozdawali tym szczególnie narażonym na niebezpieczeństwo użytkownikom dróg - kamizelki odblaskowe. Celem  tej akcji było propagowanie używania elementów odblaskowych na drodze. Rowerzyści uzbrojeni w tak widoczny element odblaskowy zapewniają sobie duże poczucie bezpieczeństwa. Należy pamiętać, iż aktualnie panująca pora roku, szybko zapadający zmierzch sprawia, że jako piesi jesteśmy niewidoczni dla kierujących.

 

Kamizelki, które rozdali funkcjonariusze przekazało Centrum Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Namysłowie. Akcja ze strony funkcjonariuszy jak i samych użytkowników dróg cieszyła się dużym uznaniem, a sami zainteresowani chętnie przymierzali kamizelki. Należy pamiętać, że już prawdopodobnie od przyszłego roku każdy pieszy poruszający się po zmroku poza terenem zabudowanym będzie zobligowany do posiadania przy sobie elementów odblaskowych.

 

Kierowca jadący z prędkością 80 km/h pieszego ubranego na ciemno widzi z odległości 30-40 m. Jeden element odblaskowy powoduje, że kierowca dostrzega pieszego z odległości 120-140 m. Dlatego tak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

 

Większości zdarzeń można byłoby uniknąć, gdyby użytkownicy, nie tylko piesi ale wszyscy korzystający z dróg byli bardziej rozważni i świadomi, że łamanie każdego przepisu może mieć niebezpieczne skutki.

 

Inf. KPP w Namysłowie

 

 

 

 

Urząd Miejski w Namysłowie, Źródło artykułu: www.namyslow.eu, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Namysłowie
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  namysłowski 

  Powiat namysłowski – powiat w województwie opolskim, którego siedzibą jest Namysłów. Zaliczany do niego gminy: Namysłów, Domaszowice, Pokój, Świerczów, Wilków oraz miasto Namysłów.

  Teren odznacza się licznymi, pięknymi lasami, zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i szeregiem zabytków. Przykładem atrakcyjnych walorów przyrody jest Stobrawski Park Krajobrazowy. Powiat możemy zwiedzać, dzięki wielu szlakom turystycznym, m.in. znanym szlakiem drewnianych kościółków. Ponadto odwiedzający mogą obejrzeć Namysłowski browar i zamek oraz Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Namysłowie. Układ dróg gwarantuje łatwe poruszanie się pomiędzy miejscowościami.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola