Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Informacja dotycząca rekrutacji do publicznych przedszkoli w Gminie Namysłów na rok szkolny ...

Data publikacji: 2014-02-18, Data modyfikacji: 2014-02-19
A A AWydrukDrukuj  
 

W roku 2014 rekrutacja do publicznych przedszkoli odbędzie się na nowych zasadach, które reguluje obowiązująca od 18 stycznia 2014 r. ustawa z dnia 6 grudnia 2013 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw nazywana „ustawą rekrutacyjną”.

 

 

 

Nowością jest to, że dzieci aktualnie objęte wychowaniem przedszkolnym, w dotychczasowym przedszkolu nie biorą udziału w rekrutacji – rodzice tych dzieci składają jedynie deklarację wyrażającą chęć dalszego uczęszczania dziecka do danego przedszkola. Deklaracje te należy złożyć w przedszkolu, do którego uczęszcza dziecko (aktualnie we wszystkich przedszkolach trwa zbieranie deklaracji). Rodzice muszą natomiast pamiętać o podpisaniu w przedszkolu umowy na kolejny rok szkolny.

 

W rekrutacji nie uczestniczą także dzieci posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego zgłoszone do Przedszkola Integracyjnego w Namysłowie.

 

Miejsca w przedszkolach będą zagwarantowane również dla dzieci pięcioletnich (ur. w roku 2009) i sześcioletnich (ur. w drugiej połowie roku 2008, które nie podejmą nauki w szkole), podlegających obowiązkowi rocznego przygotowania przedszkolnego.

 

Do publicznego przedszkola przyjmuje się w pierwszej kolejności kandydatów zamieszkałych na obszarze Gminy Namysłów. 

 

Zgodnie ze znowelizowaną ustawą o systemie oświaty w przypadku większej liczby kandydatów niż liczba wolnych miejsc w publicznym przedszkolu, w pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego brane są pod uwagę łącznie kryteria określone w ustawie, a mianowicie:

 

Wszystkie wymienione kryteria mają jednakową wartość.

 

 W przypadku uzyskania przez kandydatów wyników równorzędnych lub jeżeli po zakończeniu pierwszego etapu rekrutacji dane przedszkole będzie nadal dysponowało wolnymi miejscami, przeprowadzony zostanie drugi etap postępowania rekrutacyjnego, w którym będą brane pod uwagę kryteria określone przez dyrektora przedszkola w uzgodnieniu z Burmistrzem Namysłowa. W bieżącym roku są to następujące kryteria:

 

Kandydaci zamieszkali poza Gminą Namysłów mogą zostać przyjęci do przedszkola jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego będą nadal wolne miejsca w danym przedszkolu.

 

W przypadku większej liczby kandydatów zamieszkałych poza obszarem Gminy Namysłów przeprowadza się postępowanie rekrutacyjne, według zasad ogólnych.

 

Przebieg postępowania rekrutacyjnego:

 

Uwaga rodzice dzieci w wieku do lat 3

 

Od 1 września 2014 r. planowane jest utworzenie samodzielnego żłobka w budynku Przedszkola Nr 4 w Namysłowie przy ul. Reymonta 5B. Rekrutacja dzieci objętych opieką żłobkową odbywać się będzie na dotychczasowych zasadach i prowadzić ją będzie dyrektor Przedszkola Nr 1 z Oddziałem Żłobkowym w Namysłowie, przy ul. Partyzantów 2.

 

 

 

Naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury Fizycznej

 

Urzędu Miejskiego w Namysłowie

 

Sławomir Hinborch

 

 

 

Urząd Miejski w Namysłowie, Źródło artykułu: www.namyslow.eu, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Namysłowie
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  namysłowski 

  Powiat namysłowski – powiat w województwie opolskim, którego siedzibą jest Namysłów. Zaliczany do niego gminy: Namysłów, Domaszowice, Pokój, Świerczów, Wilków oraz miasto Namysłów.

  Teren odznacza się licznymi, pięknymi lasami, zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i szeregiem zabytków. Przykładem atrakcyjnych walorów przyrody jest Stobrawski Park Krajobrazowy. Powiat możemy zwiedzać, dzięki wielu szlakom turystycznym, m.in. znanym szlakiem drewnianych kościółków. Ponadto odwiedzający mogą obejrzeć Namysłowski browar i zamek oraz Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Namysłowie. Układ dróg gwarantuje łatwe poruszanie się pomiędzy miejscowościami.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola