Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Premier RP odwiedził Namysłów. "W polityce najważniejsza jest wiarygodność"

 
Mateusz Morawiecki gości na Opolszczyźnie. Wizytę w naszym regionie premier rozpoczął od Namysłowa. Szef rządu wskazał na niezbędne inwestycje w drogi Opolszczyzny. - Droga 39 nie ma odpowiedniego mostu na północ. Obwodnica od strony południowo-zachodniej Namysłowa. Z dobrymi gospodarzami chcemy to zrobić - zapowiadał. Mateusz Morawiecki przypomniał też niespełnione obietnice poprzedników składane w naszym regionie: - Droga kolejowa Wrocław - Mikołajów, potem dalej Oleśnica - Namysłów i Kluczbork. Tu w 2015 roku była pani premier, pani Ewa Kopacz i obiecała wam to, prawda? I gdzie to jest? - pytał. Jak dodał premier, obecny rząd "przywraca" tę linię, podobnie jak szlak z Namysłowa do Opola. Nawiązując do niedawnych problemów mieszkańców podnamysłowskich wiosek, którzy zostali odcięci od świata, Mateusz Morawiecki gwarantował, że takie sytuacje nie będą się powtarzać: - Miasta takie jak Namysłów nie będą odcięte, wykluczone komunikacyjnie. To jest nasze zobowiązanie - zapewniał. Premier wskazał też, że zaufanie jest dla niego ważną kwestią: - W polityce najważniejsza jest, jak w życiu - wiarygodność. Bo mówić można wiele, ale trzeba dotrzymywać słowa - dodał. A rząd Prawa i Sprawiedliwości dotrzymał obietnic - przekonywał prezes rady ministrów. Na spotkaniu nie zabrakło też przeciwników rządu, którzy ubrani w koszulki z napisem "konstytucja" próbowali zagłuszać przemowę. Premier zwrócił się także do nich: - Szanowni państwo, są również tutaj nasi przyjaciele z opozycji. Dziękujemy wam bardzo - pozdrawiał. Na wiecu w Namysłowie Mateusz Morawiecki poruszył też kwestie podwyżki emerytur, poprawy dostępności do szybkiego internetu, czy tworzenia domów seniorów. Jak zauważył, ponad 80% działających w Polsce mediów należy do zagranicznych koncernów, których interesy nie zawsze są zgodne z działaniami rządu. Szef rządu zaapelował do obecnych, by przekonywali znajomych i rodziny do głosowania na PiS, co - jak mówił - pozwoli "przebić mur" i "zamknąć pewien rozdział".

 


Radio Opole
 
Data pliku video: 2018-09-09, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  namysłowski 

  Powiat namysłowski – powiat w województwie opolskim, którego siedzibą jest Namysłów. Zaliczany do niego gminy: Namysłów, Domaszowice, Pokój, Świerczów, Wilków oraz miasto Namysłów.

  Teren odznacza się licznymi, pięknymi lasami, zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i szeregiem zabytków. Przykładem atrakcyjnych walorów przyrody jest Stobrawski Park Krajobrazowy. Powiat możemy zwiedzać, dzięki wielu szlakom turystycznym, m.in. znanym szlakiem drewnianych kościółków. Ponadto odwiedzający mogą obejrzeć Namysłowski browar i zamek oraz Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Namysłowie. Układ dróg gwarantuje łatwe poruszanie się pomiędzy miejscowościami.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola