Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"Na styku kultur”

Data publikacji: 2013-07-24, Data modyfikacji: 2013-07-25
A A AWydrukDrukuj  
 

24 lipca 2013 r. w namysłowskiej Izbie Regionalnej Zastępca Burmistrza Namysłowa - Andrzej Galla spotkał się z grupą młodzieży z Niemiec, Ukrainy i Polski, uczestnikami warsztatów historycznych p.n. "Na styku kultur”, organizowanych przez Środowiskowy Hufiec Pracy w Namysłowie.

Głównym tematem wymiany jest przedwojenna i powojenna historia Namysłowa, łącząca losy trzech państw - Polski, Niemiec i Ukrainy, w tym zagadnienia związane z przesiedleniami, wysiedleniami i wypędzeniami. Uczestnikom warsztatów najważniejszych informacji na temat historii Namysłowa udzieliła Jadwiga Kawecka - muzealnik z Namysłowskiego  Ośrodka Kultury.

W ramach warsztatów, dla młodzieży zorganizowano wycieczki edukacyjne do różnych "miejsc pamięci”, np. do Muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu, Pałacu w Krzyżowej, a także Wrocławia.  Najważniejsze zabytki Namysłowa młodzież miała okazję poznać m.in. podczas gry "w podchody”.

Na zakończenie wymiany młodzież nagra film "Polska w pigułce” oraz wspólnie posadzi "Drzewo Przyjaźni”. Niemiecka i ukraińska młodzież gościć będzie w Namysłowie  do 30 lipca 2013 r.

JG wg inf. OHP w Opolu

 

 

 

Urząd Miejski w Namysłowie, Źródło artykułu: www.namyslow.eu, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Namysłowie
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  namysłowski 

  Powiat namysłowski – powiat w województwie opolskim, którego siedzibą jest Namysłów. Zaliczany do niego gminy: Namysłów, Domaszowice, Pokój, Świerczów, Wilków oraz miasto Namysłów.

  Teren odznacza się licznymi, pięknymi lasami, zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i szeregiem zabytków. Przykładem atrakcyjnych walorów przyrody jest Stobrawski Park Krajobrazowy. Powiat możemy zwiedzać, dzięki wielu szlakom turystycznym, m.in. znanym szlakiem drewnianych kościółków. Ponadto odwiedzający mogą obejrzeć Namysłowski browar i zamek oraz Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Namysłowie. Układ dróg gwarantuje łatwe poruszanie się pomiędzy miejscowościami.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola