Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Informacja dot. nieprawidłowości w gospodarowaniu Funduszem Mieszkaniowym jednostek ...

Data publikacji: 2013-08-21, Data modyfikacji: 2013-08-21
A A AWydrukDrukuj  
 

 W nawiązaniu do informacji z dnia 8 lipca 2013 r. o kontroli w Wydziale Oświaty i Kultury Fizycznej Urzędu Miejskiego przedstawiam do publicznej wiadomości opinię audytorów, która jest jawną częścią sprawozdania z przeprowadzenia audytu wewnętrznego w zakresie prawidłowości przyznawania, wypłaty oraz rozliczania pożyczek mieszkaniowych udzielanych dyrektorom placówek oświatowych Gminy Namysłów z utworzonego w ramach Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych wspólnego Funduszu Mieszkaniowego:

   „Opinia audytorów: Celem przedmiotowego zadania audytowego było potwierdzenie wyników kontroli wewnętrznej, w zakresie prawidłowości przyznawania pożyczek z Funduszu Mieszkaniowego Dyrektorom placówek oświatowych Gminy Namysłów. Po przeprowadzeniu badania audytowego w zakresie objętym przedmiotem audytu, potwierdzono ustalenia poczynione w trakcie kontroli wewnętrznej.
     W opinii Zespołu audytowego podmiot - Zakład Obsługi Ekonomicznej Szkół i Przedszkoli/Referat Księgowości Jednostek Oświatowych - administrujący Funduszem Mieszkaniowym naruszał przepisy ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych i zapisy wewnętrznego Regulaminu Funduszu Mieszkaniowego, dopuszczając do nieprawidłowości zarówno na etapie udzielania pożyczek, jak również ich rozliczania. Skutkiem nieprzestrzegania obowiązujących przepisów było m.in.: dopuszczanie do przyznawania kolejnych pożyczek pomimo braku całkowitej spłaty pożyczek zaciągniętych wcześniej, udzielanie pożyczek w kwotach przekraczających dopuszczone limity określone w Regulaminie, przekazywanie pożyczek bez zawarcia umowy oraz dopuszczeniu do niespłacania poszczególnych rat pożyczek, tj. nieściąganiu ich z wynagrodzenia pracowników.
     Powyższe uchybienia i nieprawidłowości zostały potwierdzone w odniesieniu do pożyczek udzielonych Dyrektorom placówek oświatowych Gminy Namysłów w latach 2010-2013.
     W ocenie Zespołu audytowego nieprawidłowości wystąpiły wskutek celowych działań, będących wynikiem zaniechania ze strony podmiotu administrującego Funduszem Mieszkaniowym.
     Nie bez znaczenia pozostaje również fakt przyjęcia do stosowania nieprecyzyjnych oraz niespójnych zapisów dokumentów, na podstawie których udzielano pożyczek z Funduszu Mieszkaniowego, tj.: Regulaminu tworzenia i dysponowania funduszem mieszkaniowym placówek oświatowych Gminy Namysłów, Wniosku o udzielenie pożyczki na cele mieszkaniowe, a także umowy pożyczki.”

Po zapoznaniu się z ustaleniami audytorów skierowałem stosowne wystąpienia do:

Państwowa Inspekcja Pracy rozpoczęła kontrolę w dniu 2 sierpnia 2013 r.
Prokurator wydał postanowienie w dniu 12 sierpnia 2013 r. o wszczęciu śledztwa.

Burmistrza Namysłowa
/-/ Krzysztof  Kuchczyński

 

Urząd Miejski w Namysłowie, Źródło artykułu: www.namyslow.eu, Autor zdjęć: Urząd Miejski w Namysłowie
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  namysłowski 

  Powiat namysłowski – powiat w województwie opolskim, którego siedzibą jest Namysłów. Zaliczany do niego gminy: Namysłów, Domaszowice, Pokój, Świerczów, Wilków oraz miasto Namysłów.

  Teren odznacza się licznymi, pięknymi lasami, zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i szeregiem zabytków. Przykładem atrakcyjnych walorów przyrody jest Stobrawski Park Krajobrazowy. Powiat możemy zwiedzać, dzięki wielu szlakom turystycznym, m.in. znanym szlakiem drewnianych kościółków. Ponadto odwiedzający mogą obejrzeć Namysłowski browar i zamek oraz Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Namysłowie. Układ dróg gwarantuje łatwe poruszanie się pomiędzy miejscowościami.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola